4/2004

Pochod pro psy

Written by Jitka Minaříková on .

O prázdninách jsme objevili s mamkou u veterináře letáček o akci 5P - Pochod pro psy přes pohoří, který se koná začátkem září. Trasa je vedena přes obec Pohoří a navazuje na tradici Pochodu za Roboranem.

Protože jsme se kdysi tohoto pochodu několikrát zúčastnili, řekli jsme si, že to zkusíme. A tak jsme v sobotu ráno naskládali do auta celou naši "smečku", tedy přesněji mě s mamkou, malého Ríšu včetně kočárku, dvě skotské teriérky a samozřejmě mojí fundlandku Chickytu, a vyrazili jsme směr Jílové.

Start byl u restaurace Přibíkův Mlýn v Chotouni (kousek od Jílového u Prahy). Pejsků tu bylo skutečně hodně. Každý měl možnost vybrat si ze dvou tras - 17 km, nebo 8,5 km. Vzhledem ke složení naší skupinky jsme zvolili kratší trasu, která vedla po naučné stezce Kněží hora.

Cestou jsme potkávali nejrůznější pejsky, nálada byla vskutku přátelská, téměř s každým, kdo nás míjel, jsme prohodili pár slov. "Holkám" se moc líbilo to množství kamarádů. Potěšilo mě, že většina psů šla navolno a přesto k žádnému problému nedošlo.

Cestou jsme prošli jednou kontrolou, kde dostali všichni psové razítko do průvodky a taky něco k pití. Celou trasu jsme v pohodě zvládli, i když musím přiznat, že starší 12ti letá skoťanda se půlku cesty vezla pod kočárem - jak jedna kolemjdoucí paní poznamenala, ve svém věku už má na kolečkové křeslo nárok.

V cíli dostala každá z holek diplomek a buřtík, a paničky si daly pečené prasátko. Když jsme všichni dochroupali, nezbylo nám než se s pocitem příjemně stráveného dne vrátit zpět domů a doufat, že příští rok se budeme moci zase zúčastnit.

Vytisknout